Sbírka skladeb Klavírní pohádky


Také vaše žáčky nebaví hrát skladbičky s nicneříkajícími názvy „Allegro“ nebo „Sonatina“?

Hledáte zcela nový repertoár, který ještě neznají vaše děti, žáci ani kolegové?

Toužíte po originálním dárku pro své malé pianisty?
 

Už je to několik let, kdy ke mně v horkém letním dni „přitancovala“ Popelka. Později se přidala Strašidla, rozezněla se Kouzelná harfa… A nyní mám pro vás i vaše děti a žáky kompletní sbírku deseti klavírních skladeb s pohádkovou tématikou.

Představuji vám sbírku klavírních skladeb

KLAVÍRNÍ POHÁDKY

 

Jako dítě jsem se vždy divila, proč skladatelé píší tak nudné názvy jako „Allegro“ nebo „Preludium“. Také si velmi dobře vzpomínám, s jakými obtížemi jsem se prokousávala novým notovým zápisem.

Proto jsem vytvořila tuto sbírku skladeb s 10 pohádkovými motivy, z nichž si spolehlivě vybere každý malý klavírista.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT:

  1. Tanec Popelky
  2. Strašidla
  3. V šípkových růžích
  4. V dračí sluji
  5. Kouzelná harfa
  6. Začarovaný les
  7. Tanec víly
  8. Princezna a rytíř
  9. Tajné dveře
  10. Rej čarodějnic
 

POSLECHNĚTE SI NAHRÁVKY VŠECH SKLADEB:

PRACOVNÍ SEŠIT JAKO BONUS

Aby byl pro vaše děti samotný nácvik skladeb co nejsnazší, připravila jsem ke každé Klavírní pohádce jako bonus pracovní listy, v nichž si malý pianista může procvičit teorii potřebnou k nácviku skladby.

Vy sami tak ušetříte čas, který byste jinak museli věnovat opakování hudební teorie a přípravě cvičení. A děti si procvičí neoblíbenou teorii formou hry. 🙂

Tento bonus v hodnotě 150 Kč ode mě získáte zcela zdarma, po objednání sbírky vám přijde emailem spolu s notovým materiálem ve formátu PDF.

JAKÁ JE CENA SBÍRKY?

Klavírní pohádky ve formátu PDF můžete mít za 350 Kč.

Noty vám přijdou do emailové schránky společně s pracovním sešitem ihned po uhrazení (při platbě kartou okamžitě, v případě bankovního převodu za 1-2 dny).

Objednat sbírku skladeb

MOŽNÁ MÁTE KE SBÍRCE OTÁZKY

1) Pro koho je sbírka určena

Sbírka je určená pro všechny malé klavíristy a jejich učitele. Ze sbírky si vybere klavírista, který hraje na klavír teprve rok (Strašidla) i pokročilejší pianisté, kteří hrají na klavír 4 – 5 let (Čarodějnice).

2) Jak a kdy obdržím po zaplacení sbírku Klavírní pohádky?

Ve chvíli, kdy mi od Vás přijde platba, obdržíte obratem email, v němž bude odkaz na stažení sbírky i pracovního sešitu ve formátu PDF. K otevření formátu PDF potřebujete mít v počítači nainstalovaný program Adobe Acrobat Reader (je dostupný ke stažení zdarma).

3) Co když zjistím, že Klavírní pohádky pro mě nejsou to pravé?

Pokud zjistíte, že koupě sbírky byl krok vedle, do 14 dnů můžete využít garanci vrácení peněz a já vám bez zbytečných otázek vrátím penízky zpět.

CO O SBÍRCE ŘEKLI KLAVÍRNÍ PEDAGOGOVÉ:

„Na Klavírní pohádky jsem byla delší dobu hodně zvědavá. Zdeničku znám už velmi dlouho a vím, že vše, co dělá, dělá naplno, maximálně pečlivě a nepustí do světa nic, o čem není přesvědčená, že je to úplně perfektní. Když se mi noty konečně dostaly do ruky a mohla jsem si zahrát všech 10 klavírních pohádek, nejen, že splnily mé vysoké očekávání, ale dokonce jej předčily. Perfektní notová sazba, velké a dobře čitelné noty pro děti, pečlivě propracovaný pedál i prstoklady, a deset originálních a hudebně nesmírně bohatých hudebních skladbiček s poutavými pohádkovými názvy. Hudební obsah každé skladby přitom dokonale odpovídá zvoleným názvům. Ve sbírce najdete drobnější instruktivní skladbičky, ale i rozsáhlejší díla, která se budou vyjímat i na soutěžním pódiu. Hudební dění je doplněné pasujícími ilustracemi, opravdu bravo. Nemůžu se dočkat, až skladby zadám svým žákům.“

MgA. Eva Suchánková, klavíristka a pedagožka
www.evasuchankova.cz

„Zdeničku znám už několik let, ale vůbec jsem nevěděla, že skládá. Byla jsem opravdu překvapená, když jsem se dozvěděla o Klavírních pohádkách a nemohla jsem se dočkat, až si je zahraji. Je to sbírka 10 klavírních miniatur, které jsou určené začátečníkům a pokročilejším žákům (1.-5. ročník). Názvy skladeb naznačují jejich charakter a vzbuzují představivost u dětí, což nám pomáhá při práci s tónem, dynamikou, agogikou… Jasná formální struktura a harmonický jazyk umožňují dětem, aby se lépe orientovaly při čtení nového hudebního materiálu. Pečlivě zapsaný prstoklad, pedalizace a dynamika usnadňuji práci pedagogům. Z vlastní zkušenosti vím, jak složité je vybrat žákům vhodné skladby, především začátečníkům. Hledáme skladby které se dětem budou líbit, s notovým zápisem, který je neodradí, ale zase posune dál interpretačně i v klavírní dovednosti. Všechno zmíněné najdete v Klavírních pohádkách Zdeňky Švehlákové. Moc se těším i na další skladbičky.“

MgA. Ana Brateljević Ph.D., klavíristka, harfistka a pedagožka
http://anaharp.wixsite.com/anaharp

„Milé Klavírní pohádky,

dostaly jste se mi do rukou přímo od vaší autorky Zdeňky Švehlákové. A že je Zdeňka velmi schopná  klavíristka, to jsem věděla, ale právě zjišťuji, že je i nadaná skladatelka a pedagožka, což mě nesmírně těší. Vždyť ji znám od jejích prvních „klavírních krůčků“.
Každá z vás, skladbiček, odkrývá nějaký příběh, nové dobrodružství. A nadchly jste nejen mě, ale i mé žáčky. Právě příští týden zazní na besídce klavírní pohádka Princezna a rytíř – a ta se určitě nemůže nelíbit, že?
A když jsem vás představovala jako nový notový materiál studentům konzervatoře – tedy budoucím mladým pedagogům – setkala jsem se rovněž s nadšením a zájmem. A to i díky přidanému pracovnímu sešitu.
Takže milé Klavírní pohádky, ať vás mladí klavíristé hrají s láskou, fantazií a velkým elánem. A vaší autorce ať se podaří spousta dalších krásných skladbiček!
S přáním mnoha krásných hudebních chvilek u Klavírních pohádek“

Mgr. Helena Zahradníčková, pedagožka

„Klavírní pohádky, které obsahují 10 skladbiček pro malé klavíristy, mě velice potěšily. Nechtějí totiž odradit začínající malé hudebníky svou technickou obtížností a nepřiměřenou délkou, ale spíše probouzí v dětech zvědavost. Jak bude Popelka asi tančit nebo mám-li se bát strašidel? Podpoří dětskou fantazii a malým šikulům otevře dveře, za nimiž se ukrývá malá cestička, která mnohé z nich může uvést nenásilným způsobem do krásné říše hudby.“ 

Taťána Vejvodová, pedagožka, předsedkyně pražské klavírní sekce

 

Objednat sbírku skladeb