Desperation & Hope

Poslechněte si moji novou skladbu pro sólový klavír, tentokrát v duchu filmové hudby…

 

Proč Desperation & Hope…

Přestože skladba vznikla už téměř před dvěma lety, mám pocit, že s událostmi posledních měsíců rezonuje dokonale. Neodráží se v ní jen Zoufalství (Desperation), ale i Naděje (Hope), která nás vede dál a pomáhá nám hledat novou sílu a radost. Pro mě samotnou byla skladba mnohokrát bezpečným přístavem, ke kterému jsem se mohla vracet zas a znova.

Věřím, že i pro mnoho dalších klavíristů může být novou inspirací i únikem od všech všedních starostí.

Notový zápis

Skladba je dostupná ve formátu PDF a je určena pro pokročilejší klavíristy (2. cyklus ZUŠ, nižší ročníky konzervatoří). Notový zápis je opatřen prstoklady a dynamikou, pedál ponechávám na interpretech (i proto, že skladbu bude každý cítit v jiném tempu).

Noty ve formátu PDF jsou dostání za 199 Kč.
Noty obdržíte do své emailové schránky ihned poté, kdy mi od vás dorazí platba.
1 – 2 dny trvá bankovní převod, při platbě kartou mi peníze přijdou okamžitě.

Pokud si noty objednáte a zjistíte, že je pro vás skladba zatím příliš obtížná, do 14 dní od zakoupení můžete požádat o vrácení peněz!

Co o skladbě řekli klavíristé…

Desperation & Hope je posledním dílem mladé klavíristky a skladatelky Zdeňky Sajdlové. Pokud by mi někdo řekl, že se jedná o soundtrack k filmu, ani na chvíli bych nepochybovala. Hudba je to vskutku krásná. Hudební řeč je moderní, ale harmonie zůstávají průzračné, jasné, čisté a založené na dur-mollovém systému. Monotematičnost skladby připomíná dílo L. Einaudiho, slavného hudebního minimalisty současnosti. Skladba působí na poslech technicky dost obtížně, ale při hře jsem byla mile překvapena, jak výborně vše sedí do ruky. Je znát, že autorka je sama výborná klavíristka a skladba vznikala u klavíru a reflektuje možnosti klaviatury i pianistovy ruky. V neposlední řadě oceňuji i přehledné provedení notového zápisu, které obsahuje i prstoklady. Skladba se výborně hraje i z listu. Už teď se těším na příští dílo této mladé autorky.

Eva Lorenc, pianistka a klavírní pedagožka

Chcete si skladbu také zahrát? Stačí níže vyplnit objednávku. 

Upozornění pro zahraniční klienty: Pokud chcete fakturu vystavit na firmu a nejste plátce DPH, vzniká Vám vystavením faktury povinnost stát se identifikovanou osobou a musíte mi následně dodat své IČ DPH. Pokud identifikovanou osobou nejste nebo se jí stát nechcete, doporučuji koupit si produkt na fyzickou osobu nepodnikatele.

Potřebujete poradit s objednávkou nebo se na něco zeptat?
Napište mi na info@zdenka-piano.com.