Sbírka klavírních skladeb V cirkuse

Hledáte pro své malé klavíristy moderní repertoár, který je zaručeně zaujme?

Toužíte po chytlavých melodiích, které zároveň rozvíjí pianistické dovednosti vašich žáků?

Sháníte originální skladbičky na první vystoupení, soutěž, nebo jen tak pro radost?

S mými malými žáčky hrajeme často skladbičky s cirkusovou tématikou a děti je milují. Rádi si povídáme o klaunech i akrobatech, krásných provazochodkyních i dravých zvířatech.

Ne vždy ale najdeme skladbičky dostatečně snadné i pro ty nejmenší klavíristy. Navíc neustále hledáme nové a nové kousky, aby se na koncertech neopakovaly stále stejné skladby.

Proto jsem postupně vytvořila sbírku 10 skladeb s cirkusovými motivy, které si s radostí zahrají začátečníci i středně pokročilí pianisté.

Představuji vám sbírku klavírních skladeb

V CIRKUSE

Těšit se můžete na akrobaty i klauny, žongléře i kouzelníka. Kromě typicky „cirkusových“ melodií jsem zařadila i několik skladbiček s „vůní dálek“, v nichž uslyšíte orientální tanečnici, exotická zvířata i malou umělkyni z dálného východu. Věřím, že si ze sbírky spolehlivě vyberete s každým svým malým klavíristou.

Skladby jsou určené pro žáky základních uměleckých škol i soukromého vyučování.

Nejlehčí skladby zvládnou žáci již po roce výuky, obtížnější kousky doporučuji zařadit po 3 – 4 letech hry na klavír. 

Cirkusové skladby oceníte na první veřejné vystoupení, na soutěžní pódia i pro domácí muzicírování. Kromě přirozené muzikality si kladou za cíl rozvíjet i všestranné pianistické dovednosti. 

Nahlédněte do sbírky

  1. Cirkusové variace
  2. Klauni
  3. Žonglování
  4. Krotitel divé zvěře
  5. Malá provazochodkyně
  6. Akrobati
  7. Břišní tanečnice
  8. Putování komediantů
  9. Kouzelník
  10. Hrací skříňka
 

Bonusový eBook s křížovkami a zábavnými úkoly

3DKrizovkyCoverBezFiverrVodoznaku

V dnešní době jsou děti natolik zahlceny nejrůznějšími povinnostmi, že už pomalu nemají čas si jen tak HRÁT. Proto jsem vytvořila jako bonus 5 křížovek a úkolů na procvičení hudební nauky, které budou pro děti určitě příjemným zpestřením.

Co v eBooku s dětmi procvičíte?
Zopakujete intervaly, dynamická znaménka, rytmické hodnoty i názvy nejznámějších hudebních nástrojů. 
Součástí eBooku je i správné řešení úkolů. Tento bonus ode mě získáte zcela zdarma, po objednání sbírky vám přijde emailem spolu s notovým materiálem ve formátu PDF.

Jaká je cena sbírky?

Sbírku klavírních skladeb „V cirkuse“ ve formátu PDF můžete mít za 350 Kč.
Noty vám přijdou do emailové schránky společně s bonusovým eBookem ihned po uhrazení (při platbě kartou okamžitě, v případě bankovního převodu maximálně za 1-2 dny).

Možná máte ke sbírce otázky...

1) Pro koho je sbírka určena? 
Sbírka je určená pro všechny malé klavíristy a jejich učitele. Ze sbírky si vybere klavírista, který hraje na klavír teprve rok, i pokročilejší pianisté, kteří hrají na klavír cca 4 roky. Obecně bych skladby doporučila pro 1. až 4. ročník základních uměleckých škol.

 2) Jak a kdy obdržím po zaplacení sbírku V cirkuse? 
Ve chvíli, kdy mi od Vás přijde platba, obdržíte obratem email, v němž bude odkaz na stažení sbírky i pracovního sešitu ve formátu PDF. K otevření formátu PDF potřebujete mít v počítači nainstalovaný program Adobe Acrobat Reader (je dostupný ke stažení zdarma).

3) Co když zjistím, že sbírka pro mě není ta pravá? 
Pokud zjistíte, že koupě sbírky byl krok vedle, do 14 dnů můžete využít garanci vrácení peněz a já vám bez zbytečných otázek vrátím penízky zpět.

Co o sbírce řekli klavírní pedagogové...

Milí klavírní pedagogové, kolegyně a kolegové!
Vzpomínáte, jak jsme skoro před dvaceti lety „objevili“ Gillocka a jeho skvěle napsané klavírní skladb(ičk)y pro děti? Jak nás těšilo zadávat je dětem, pozorovat, jak se dobře hrají, jak efektně zní na pódiu, jak děti baví je hrát… Dokud se nestaly široce známé, okouzlovaly i porotce na soutěžích a troufám si říct, že taková Francouzská panenka a jiné skladby jsou do dneška stále zadávanými evergreeny, i když se možná NÁM už trochu zajídají.
Je proto skvělé, že teď můžeme sáhnout do dalších sbírek, dokonce českých, a jsem hrdá na to, že jejich autorkou je má kolegyně Zdeňka Sajdlová. Zdeňka má v sobě sympatické nadšení pro výuku klavírní hry, a to, že je navíc i skladatelkou dětské literatury bylo pro mě překvapením. Její první sbírka „Klavírní pohádky“ se mi moc líbila už když jsem si ji přehrávala. Ale když jsem potom slyšela pár skladbiček zahraných dětmi na koncertě, byla jsem okouzlená.
Teď se mezi nás dostává deset zbrusu nových skladeb „V cirkuse“. A opět nezklamaly…Jsou nápadité, tak akorát dlouhé, jdou dobře do ruky a kromě toho, že jsou to hezké a vyloženě „pódiové“ kousky, poslouží i k rozvíjení různých pianistických dovedností. A hlavně – jsou čerstvé a neoposlouchané. Co víc si přát….asi jen, aby se dostaly k vám všem, kteří učíte děti hrát na klavír a nechcete po sto padesáté prvé poslouchat stále to samé. A snad nás Zdeňka za nějakou dobu opět překvapí nějakou tou zbrusu novou sbírkou. Já se budu moc těšit!!
Soňa Böhmová
klavírní pedagožka
Srdečně vás paní klavíristko a úžasná skladatelko Zdeňko, zdravím! Moc ráda si od Vás objednávám další album pro své děti. Právě jsem zhlédla Vaše nahrané ukázky a klobouk dolů – moc milé, nápadité a technicky zajímavé. Čiší z toho radost a potěšení – jak sama říkáte. Sama taky moc ráda děti „chytám“ ke spolupráci na objevování krás hudby prostřednictvím klavíru, a to už od prvních krůčků… Děkuji Vám, paní Zdeňko, moc za tu krásu, co nesete hudbou a taky svým milým přístupem.
Jarmila Švehlíková
klavírní pedagožka