Sbírka skladeb V cirkuse

Hledáte pro své malé klavíristy repertoár, který je zaručeně zaujme?
Toužíte po chytlavých melodiích, které zároveň rozvíjí pianistické dovednosti vašich žáků?
Sháníte nové skladbičky na první vystoupení, soutěž, nebo jen tak pro radost?
 

S mými malými žáčky hrajeme často skladbičky s cirkusovou tématikou a děti je milují. Rádi si povídáme o klaunech i akrobatech, krásných provazochodkyních i nebezpečných zvířatech. Protože ale těchto skladeb není nikdy dost, nebo nejsou zrovna na takové technické úrovni, kterou zrovna potřebujeme, rozhodla jsem se napsat pár cirkusových kousků žáčkům přímo „na tělo“.

Nakonec z několika nápadů vzniklo 10 skladeb, proto vám dnes můžu s velkou radostí představit celou sbírku, v níž si to své najdou začátečníci i středně pokročilí klavíristé.

Představuji vám sbírku klavírních skladeb

V CIRKUSE

Těšit se můžete na akrobaty i klauny, žongléře i kouzelníka. Kromě typicky „cirkusových“ melodií jsem zařadila i několik skladbiček s „vůní dálek“, v nichž uslyšíte orientální tanečnici, exotická zvířata i malou umělkyni z dálného východu. Věřím, že si ze sbírky spolehlivě vybere každý malý klavírista.

Skladby jsou určené pro 1. – 4. ročník základních uměleckých škol. Oceníte je na první veřejné vystoupení, na soutěžní pódia i pro domácí muzicírování. Kromě přirozené muzikality si kladou za cíl rozvíjet i všestranné pianistické dovednosti. 

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT:

  1. Cirkusové variace
  2. Klauni
  3. Žonglování
  4. Krotitel divé zvěře
  5. Malá provazochodkyně
  6. Akrobati
  7. Břišní tanečnice
  8. Putování komediantů
  9. Kouzelník
  10. Hrací skříňka
 

POSLECHNĚTE SI UKÁZKY VŠECH SKLADEB:

 
 

BONUSOVÝ EBOOK S KŘÍŽOVKAMI A ZÁBAVNÝMI ÚKOLY

V dnešní době jsou děti natolik zahlceny nejrůznějšími povinnostmi, že už si nemají kdy jen tak HRÁT. Proto jsem vytvořila jako bonus 5 křížovek a úkolů na procvičení hudební nauky, které budou pro děti určitě příjemným zpestřením.
Co můžete procvičit?
Zopakujete intervaly, dynamická znaménka, rytmické hodnoty i názvy nejznámějších hudebních nástrojů. 
Součástí eBooku je i správné řešení úkolů. Tento bonus ode mě získáte zcela zdarma, po objednání sbírky vám přijde emailem spolu s notovým materiálem ve formátu PDF.

JAKÁ JE CENA SBÍRKY?

Sbírku klavírních skladeb „V cirkuse“ ve formátu PDF můžete mít za 350 Kč.
Noty vám přijdou do emailové schránky společně s bonusovým eBookem ihned po uhrazení (při platbě kartou okamžitě, v případě bankovního převodu maximálně za 1-2 dny).

OBJEDNAT SBÍRKU SKLADEB

MOŽNÁ MÁTE KE SBÍRCE OTÁZKY
1) Pro koho je sbírka určena Sbírka je určená pro všechny malé klavíristy a jejich učitele. Ze sbírky si vybere klavírista, který hraje na klavír teprve rok, i pokročilejší pianisté, kteří hrají na klavír cca 4 roky. Obecně bych skladby doporučila pro 1. až 4. ročník základních uměleckých škol.

2) Jak a kdy obdržím po zaplacení sbírku V cirkuse? Ve chvíli, kdy mi od Vás přijde platba, obdržíte obratem email, v němž bude odkaz na stažení sbírky i pracovního sešitu ve formátu PDF. K otevření formátu PDF potřebujete mít v počítači nainstalovaný program Adobe Acrobat Reader (je dostupný ke stažení zdarma).

3) Co když zjistím, že sbírka pro mě není ta pravá? Pokud zjistíte, že koupě sbírky byl krok vedle, do 14 dnů můžete využít garanci vrácení peněz a já vám bez zbytečných otázek vrátím penízky zpět.

CO O SBÍRCE ŘEKLI KLAVÍRNÍ PEDAGOGOVÉ:

„Milí klavírní pedagogové, kolegyně a kolegové! Vzpomínáte, jak jsme skoro před dvaceti lety „objevili“ Gillocka a jeho skvěle napsané klavírní skladb(ičk)y pro děti? Jak nás těšilo zadávat je dětem, pozorovat, jak se dobře hrají, jak efektně zní na pódiu, jak děti baví je hrát…Dokud se nestaly široce známé, okouzlovaly i porotce na soutěžích a troufám si říct, že taková Francouzská panenka a jiné skladby jsou do dneška stále zadávanými  evergreeny,  i když se možná NÁM už trochu zajídají.
Je proto skvělé, že teď  můžeme sáhnout do dalších sbírek, dokonce českých, a jsem hrdá na to,  že jejich autorkou je má kolegyně Zdeňka Sajdlová. Zdeňka má v sobě sympatické nadšení pro výuku klavírní hry, a to, že je navíc i skladatelkou dětské literatury bylo pro mě překvapením. Její první sbírka „Klavírní pohádky“ se mi moc líbila už když jsem si ji přehrávala. Ale když jsem potom slyšela pár skladbiček zahraných dětmi na koncertě, byla jsem okouzlená. Teď se mezi nás dostává deset zbrusu nových skladeb „V cirkuse“. A opět nezklamaly…Jsou nápadité, tak akorát dlouhé, jdou dobře do ruky a kromě toho, že jsou to  hezké a vyloženě „pódiové“ kousky, poslouží i k rozvíjení různých pianistických dovedností. A hlavně – jsou čerstvé a neoposlouchané. Co víc si přát….asi jen, aby se dostaly k vám všem, kteří učíte děti hrát na klavír a nechcete po sto padesáté prvé poslouchat stále to samé. A snad nás Zdeňka za nějakou dobu opět překvapí nějakou tou zbrusu novou sbírkou. Já se budu moc těšit!!“

Soňa Böhmová, klavírní pedagožka

Objednat sbírku skladeb