Klavír
noty
VánočníHvězda

Lidové písně a říkadla pro nejmenší klavíristy

Už vás nebaví omílat se svými začínajícími žáky stále stejná říkadla a písničky?

Chtěli byste si s dětmi zahrát i ta nejjednodušší česká říkadla z přehledného notového zápisu dle požadavků současné klavírní metodiky?

Hledáte originální repertoár pro nejmenší klavíristy podložený líbivým doprovodem pro učitele nebo rodiče?

Představuji vám sbírku 15 lidových písní a říkadel určenou pro nejmenší klavíristy na první lekce klavíru. Všechny písničky jsou přehledně zapsané do notového zápisu v souladu s moderní klavírní metodikou a jsou doplněny o líbivý doprovod pro učitele, rodiče nebo staršího sourozence.

Všechny písničky jsem upravovala s přáním, aby žáci na prvních hodinách klavíru mohli rozvíjet nejen elementární klavírní techniku a základy hudební teorie, ale především hudební cítění a vztah k hudbě.

Proč jsem napsala tuto sbírku

Výuce hry na klavír se věnuji již 16 let. Velmi ráda používám české klavírní školy, v poslední době mám však pocit, že některá říkadla a písničky jsou pro současné děti již nesrozumitelné a neaktuální.

Navíc mi chybělo víc elementárních materiálů v českém jazyce, které by byly psány hned ve dvou klíčích a v přehledném notovém textu, tak jak to známe z moderních zahraničních publikací.

V neposlední řadě jsem chtěla i ty nejjednodušší říkanky obohatit  líbivým doprovodem, aby si děti mohly již od prvních krůčků u klavíru zamuzicírovat s učitelem nebo rodičem.

Jak jsou říkadla a písně upravené

Nahlédněte do sbírky...

Co o sbírce řekli klavírní pedagogové...

Dostala jsem milou možnost nahlédnout do nové sbírky Zdeňky Sajdlové určené pro začátečníky. Je to výborně připravený materiál pro výuku čtení not, který tady chyběl. Všichni asi známe Klavírní školičku Zdeny Janžurové a Milady Borové. Je to sice dobře udělaná klavírní škola, umělecky hodnotná a s důrazem na rozvoj pianistických dovedností se zaměřením na malé děti, ale po stránce rozvoje čtení notového textu ji nikdy nepoužívám a to proto, že preferuji systém čtení not hned v obou klíčích a v pětiprstové poloze od tónu c1. Jsem tak nucena používat materiály z jiných zemí, které tomu vyhovují, ale hudební materiál (písničky) jsou tím pádem pro české děti neznámé.

To se v této sbírce Zdeňky Sajdlové teď mění. Pro děti jsou připravená říkadla nebo lidové písně, které děti znají. Metodika čtení not je v souladu se současnou klavírní pedagogikou a jako bonus je u každé skladbičky napsán moc pěkný doprovod, který obohatí dětem jejich hru. Grafika not je výborně přizpůsobena malým dětem, tak jak jsme u zahraničních materiálů zvyklí. Noty jsou větší, přehledné, s uvedeným textem a inspirujícími obrázky. Přeji sbírce, ať se rozletí mezi klavírní pedagogy a Zdeňku Sajdlovou prosím o pokračování!!
Soňa Böhmová
klavírní pedagožka

Lidové písně a říkadla ve formátu PDF můžete mít za 289 Kč

Časté dotazy

Pro koho je sbírka určená?
Sbírka je určená pro nejmenší klavíristy - cca od 5 do 8 let věku. Hru z not je nutné přizpůsobit věku i schopnostem daného žáka, i nejmenší klavíristé ale jistě ocení chytlavá říkadla a písničky doprovázené svým učitelem nebo rodičem.  Na maximum sbírku využijí děti v přípravném a 1. ročníku základních uměleckých škol.

Jak a kdy obdržím po zaplacení sbírku Lidových písní a říkadel?
Ve chvíli, kdy mi od Vás přijde platba, obdržíte obratem email, v němž bude odkaz na stažení sbírky ve formátu PDF. K otevření formátu PDF potřebujete mít v počítači nainstalovaný program Adobe Acrobat Reader (je dostupný ke stažení zdarma).

Nahradí sbírka klavírní školu?
Říkadla a písničky velmi dobře doplní vaše oblíbené klavírní školy (Klavírní školičku, Novou klavírní školu, Evropskou klavírní školu..), a obohatí elementární repertoár. Zdaleka ale nerozvíjí všechny druhy klavírní techniky a rozhodně nenahradí klavírní školu.

Co když se mi metodika sbírky nebude líbit a budu chtít vrátit peníze?
Pevně věřím, že říkadla a písně rozzáří vaše klavírní lekce. Věnovala jsem 100% úsilí tomu, aby se vám i žákům sbírka líbila jak po hudební, tak i metodické a vizuální stránce. Pokud přesto nebudete spokojení, do 14 dnů můžete využít garanci vrácení peněz a já vám bez zbytečných otázek vrátím penízky zpět.

Upozornění pro ZUŠ a školy →

Chcete-li užívat sbírku skladeb v rámci ZUŠ, školy nebo firmy a kopírovat skladby svým žákům, vyberte prosím v objednávkovém formuláři variantu s multilicencí. Proč? Protože zákon o autorských právech vám neumožňuje tento produkt kopírovat a šířit bez této licence. Elektronický produkt je z právního hlediska považován za software, a proto je jeho šíření na rozdíl od tištěné knihy nelegální. Multilicence vám nabízí neomezené šíření sbírky skladeb mezi pracovníky školy (firmy) výhradně pro potřebu školy a jejích žáků a není časově omezená.

Upozornění pro zahraniční klienty →

Pokud chcete fakturu vystavit na firmu a nejste plátce DPH, vzniká Vám vystavením faktury povinnost stát se identifikovanou osobou a musíte mi následně dodat své IČ DPH. Pokud identifikovanou osobou nejste nebo se jí stát nechcete, doporučuji koupit si produkt na fyzickou osobu nepodnikatele.

Potřebujete poradit s objednávkou?
Kontaktujte mě na info@zdenka-piano.com, ráda vám pomohu!

Kontakt Obchodní podmínky