Chtěli byste si umět najít doprovod k jakékoliv lidové písničce, ale vůbec nevíte, jak na to?

Rádi byste si u klavíru zahráli a zazpívali u klavíru lidové písně sami pro sebe i se svými blízkými?

Chtěli byste si umět doprovodit jakoukoliv lidovou písničku, ale nevíte jak na to?

Máte klavírní základy za sebou, ale bez not jste úplně ztracení? Chtěli byste víc rozvíjet hru podle sluchu a zdokonalovat své improvizační dovednosti?

Rádi byste doprovodili u zpěvu své děti nebo žáky?

Srdečně vás zvu do kurzu Jak si doprovodit písničku

Od malička miluji hru lidových písní, zkouším nejrůznější doprovody a úpravy. Neustále hledám nové materiály o doprovodech a základech improvizace. Baví mě zkoušet nové informace v praxi a nejvíc si užívám, když tyto znalosti můžu předávat zjednodušenou formou svým žákům.  

Nyní bych své zkušenosti ráda předala formou nového online kurzu i vám!

Znám mnoho dospělých klavíristů, kteří absolvovali v dětství ZUŠ a nyní se ke klavíru vrací. Rádi by si u klavíru doprovodili písničku, ale neví jak začít. Během výuky na ZUŠ se k doprovodům dostali jen okrajově a nyní jim tyto dovednosti chybí.

Stejně tak pianisté, kteří s klavírem teprve začínají, velmi často uvádí, že se na lekcích učí především hrát „klasický“ repertoár z not, ale neumí si poradit ani s doprovodem snadné písničky.

Pokud i vy patříte do jedné z těchto skupin a toužíte si zahrát písničku a porozumět základním principům, pak právě pro vás je určen tento kurz.

Kdo jsem a proč se právě se mnou pustit do lidových písní?

Ořez

Jmenuji se Zdeňka Sajdlová a klavíru se věnuji už od dětství. Jsem absolventka Akademie múzických umění v Praze a nyní působím jako pedagožka klavíru na ZUŠ Ilji Hurníka v Praze.

Kromě výuky mě ale baví i skladba – velmi často propojuji své pianistické zkušenosti a prvky lidové hudby. 

Vydala jsem sbírku čtyřručních klavírních koled a lidových říkadel pro začátečníky. Poslechnout si můžete i moji virtuózní úpravu anglické lidové koledy God Rest Ye Merry Gentlemen.

Co se v kurzu naučíte

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste se už nemuseli trápit nad tím, jaký doprovod vymyslet… Naopak, co kdybyste spíš bojovali s tím, který doprovod použít dřív? 🙂 Chtěli byste si sami vyzkoušet, jaké je spoluvytvářet doprovody i bez znalosti akordických značek?

I na to se můžete těšit!

Kromě toho, že se zlepšíte ve svých klavírních dovednostech, rozšíříte si teoretické znalosti a posunete se i technicky, hraní písniček je hlavně opravdová zábava, kdy můžete na chvíli zapomenout na veškeré starosti všedního dne. 🙂

Co je obsahem kurzu?

BONUS

Živé vysílání

Na závěr kurzu pro vás chystám bonusové živé vysílání na téma Kde čerpat inspiraci. Zde si prakticky ukážeme, jak si známé úpravy lidových písní převést do snadné klavírní úpravy. Těšit se můžete na cimbálku i Čechomory. Vybírat budu nejen ze svých oblíbených nahrávek, ale i z tipů přímo od vás! 🙂

Kolik kurz stojí?

Online kurz Jak si doprovodit písničku můžete od neděle 11. února 2024 do čtvrtka 15. února zakoupit za cenu
2990 Kč.

Možná máte ke kurzu otázky...

Pro jak pokročilé klavíristy je kurz určen?
Kurz je primárně určen pro pokročilé pianisty, kteří již na klavír hráli (například v dětství) a nyní se ke klavíru vrací. Určitě ho využijí naplno i pokročilejší začátečníci. V každém případě je třeba, abyste byli schopni bez problému hrát dvěma rukama, počítá se se základní hrou akordů (kvintakordy a obraty). Přestože budeme hodně hrát podle sluchu, je třeba mít základní znalost not v houslovém i basovém klíči.
Kdy a jak bude kurz probíhat?
Kurz bude probíhat od 19. února 2024 a je rozložen na 6 týdnů. Přístupové údaje do členské sekce budu rozesílat těsně před zahájením.
Vždy v pondělí zveřejním všechna videa daného modulu. Celý modul si tedy můžete projet vlastním tempem. Kromě individuálního studia se můžete těšit také na společnou Facebookovou skupinu spolužáků kurzu. S mojí podporou můžete počítat celých 6 týdnů od zahájení kurzu.
Co budu potřebovat ke kurzu?
Určitě se neobejdete bez klavíru 🙂 A je jedno, zda máte akustický nebo elektrický - základem je 88 kláves a pedál. Pokud máte doma zatím jen klávesy (keyboard), chvíli vám budou asi stačit, rozhodně ale nevyužijete plný potenciál kurzu.
Co když nebudu kurz stíhat?
Je pravda, že stejně jako u nácviku jakékoliv jiné skladby, je potřeba i u hry lidových písní cvičit pravidelně. Nemusíte věnovat hraní dlouhé hodiny, lepší je hrát cca 20-30 minut denně. Pokud vše nestihnete do konce kurzu, nevadí, přístup k videím vám zůstane celé 3 roky a notové materiály napořád.

Kurz si ale určitě víc užijete, pokud se kromě individuálních pokroků necháte svézt i na vlně společné inspirace v naší Facebookové skupině.
Co když se mi kurz nebude líbit?
Udělala jsem vše pro to, abyste z kurzu byli nadšení a abyste si odnesli spoustu nových informací a zdokonalili své schopnosti ve hře doprovodů lidových písní.
Pokud se vám však kurz přesto nebude líbit, vrátím vám do 14 dní od začátku kurzu bez okolků vaše peníze zpět.
3DebookFiverrListopad2021
 1. Byla cesta, byla ušlapaná
 2. Dej Bůh štěstí 
 3. Den přeslavný
 4. Nesem vám noviny
 5. Pojďte chlapci k nám
 6. Slyšte, slyšte, pastuškové
 7. Štěstí, zdraví, pokoj svatý
 8. V půlnoční hodinu
 9. Veselé vánoční hody
 10. Vondráši, Matóši

   

Nahlédněte do sbírky...

Co o sbírce řekli klavírní pedagogové...

S radostí vítám čtyřruční úpravu 10 koled Zdeňky Sajdlové. Nabízí přesně to, co mi doposud vždy v předvánoční době při práci se žáky chybělo. Úprava je lehká, umožňuje i nejmladším dětem rychle se koledy naučit, a protože také part druhého hráče je snadný, tradiční a přitom harmonicky nápaditý a zajímavý, nabízí se i možnost veselého domácího muzicírování. Zvládnou to jistě jak mnozí rodiče, tak i starší sourozenci. Věřím, že koledy nadšeně přivítá a ocení mnoho začínajících a mírně pokročilých klavíristů, jejich učitelů a rodičů!
Helena Votýpková
klavírní pedagožka
Úprava (nejen) nejznámějších koled od Zdeňky Sajdlové je velmi snadná a vkusná. Už druhým rokem je vítaným zpestřením předvánočního repertoáru mých žáků na ZUŠ.
Alexandr Zlobin
klavírní pedagog

Objednejte si sbírku do čtvrtka 22. 12. 2022 do půlnoci a obdržíte do emailu spolu s ní i 3 bonusové koledy pro 2 ruce!

Potřebujete poradit s objednávkou?
Kontaktujte mě na info@zdenka-piano.com, ráda vám pomohu!

Kontakt | Obchodní podmínky